Tulokset Täydellinen - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  HyUS Seuracup Helmikuu    Tulostuspäivämäärä  15 helmikuu 2020   
  Kilpailun paikkakunta  Hyvinkää    Tulostusaika  10:43   
  Järjestäjä  Hyvinkään Uimaseura         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  15 helmikuu 2020         
 
 
Laji 3, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anniina Jokiniemi  2006    411  1:15.59  2:36.90  3:57.26    5:14.60   
  Hyvinkään Uimaseura  5:11.43                 
                     
Lumi-Ellen Luoma  2005    385  1:13.89  2:36.43  3:59.06    5:21.46   
  Uinti Hyvinkää  5:15.82                 
                     
Nella Honkanen  2007    354  1:18.65  2:44.26  4:08.99    5:30.37   
  Hyvinkään Uimaseura  5:32.88                 
                     
Elsa Määttä  2006    351  1:15.86  2:40.88  4:07.57    5:31.57   
  Hyvinkään Uimaseura  5:39.34                 
                     
Janica Nieminen  2005    308  1:15.20  2:40.54  4:11.87    5:46.01   
  Uinti Hyvinkää  5:27.05                 
                     
Kaisla-Kerttu Parkkonen  2006    286  1:23.82  2:55.17  4:26.75    5:55.01   
  Hyvinkään Uimaseura  6:11.99                 
                     
Senni Sevenius  2009    273  1:26.99  3:01.73  4:33.50    6:00.33   
  Hyvinkään Uimaseura  6:12.80                 
                     
Matilda Hirvonen  2006    224  1:31.74  3:10.04  4:49.01    6:24.79   
  Hyvinkään Uimaseura  6:24.67                 
                     
Iisa Lavikainen  2006    214  1:33.13  3:12.97  4:53.36    6:30.93   
  Hyvinkään Uimaseura  6:09.88                 
                     
Jenny Nieminen  2001              DNF   
  Hyvinkään Uimaseura  5:19.40                 
                     
 
 
 
Laji 4, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nico Peltonen  2005    438  1:06.02  2:17.04  3:29.44    4:39.35   
  Hyvinkään Uimaseura  4:33.27                 
                     
Aaron Tikkanen  2006    311  1:13.16  2:33.89  3:55.02    5:13.26   
  Hyvinkään Uimaseura  5:16.09                 
                     
Oiva Koppelmäki  2007    294  1:13.02  2:34.14  3:56.23    5:19.12   
  Hyvinkään Uimaseura  5:20.95                 
                     
Akseli Maaranen  2004    276  1:17.49  2:41.30  4:04.22    5:25.93   
  Hyvinkään Uimaseura  5:20.29                 
                     
Olli Ylä-Jarkko  1975    256  1:16.38  2:41.47  4:08.61    5:34.13   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Johannes Leisti  2008    149  1:32.52  3:16.58  4:59.66    6:39.94   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Daniel Mõsko  2008    130  1:37.18  3:25.71  5:14.89    6:58.34   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Kasperi Kenttä  2008    120  1:34.53  3:26.36  5:19.03    7:09.58   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
 
 
 
Laji 5, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilja Saarinen  2005    368  34.15  1:13.08  1:53.94    2:34.06   
  Uinti Hyvinkää  2:30.41                 
                     
Ella Arvela  2007    202  41.99  1:30.87  2:20.92    3:08.06   
  Uinti Hyvinkää  3:17.63                 
                     
Sonja Tarkiainen  2004              DNS   
  Uinti Hyvinkää  2:59.88                 
                     
 
 
 
Laji 6, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eero Tarkiainen  2006    200  38.84  1:23.24  2:07.80    2:49.81   
  Uinti Hyvinkää  3:13.04                 
                     
Jaakko Mikkonen  1996    194  35.57  1:17.53  2:04.14    2:51.46   
  Uinti Hyvinkää  2:53.46                 
                     
Casper Neste  2009    109  45.34  1:38.11      3:27.57   
  Uinti Hyvinkää                   
                     
Nicolas Luoma  2010    102  46.16  1:43.66      3:32.44   
  Uinti Hyvinkää                   
                     
Jesper Arvela  2010    95  50.82  1:49.18  2:46.70    3:37.21   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Aaro Imppola  2006              DNS   
  Uinti Hyvinkää  2:28.87                 
                     
 
 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jenny Nieminen  2001    458          29.74   
  Hyvinkään Uimaseura  28.98                 
Anniina Jokiniemi  2006    341          32.82   
  Hyvinkään Uimaseura  33.14                 
Kaisla-Kerttu Parkkonen  2006    314          33.72   
  Hyvinkään Uimaseura  34.95                 
Senni Sevenius  2009    255          36.14   
  Hyvinkään Uimaseura  37.28                 
Ella Arvela  2007    238          36.97   
  Uinti Hyvinkää  37.65                 
Matilda Hirvonen  2006    234          37.21   
  Hyvinkään Uimaseura  41.19                 
Diana Levchenko  2008    200          39.15   
  Hyvinkään Uimaseura  39.10                 
Lumi-Tuulikki Parkkonen  2009    160          42.19   
  Hyvinkään Uimaseura  44.42                 
Susanne Elonen  2011    87          51.63   
  Hyvinkään Uimaseura  46.21                 
10  Lilja Koppelmäki  2010    77          53.76   
  Hyvinkään Uimaseura  51.96                 
11  Amanda Kokkinen  2011    63          57.52   
  Hyvinkään Uimaseura  54.31                 
 
 
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Akseli Maaranen  2004    360          28.46   
  Hyvinkään Uimaseura  27.04                 
Aaron Tikkanen  2006    254          31.99   
  Hyvinkään Uimaseura  32.45                 
Jaakko Mikkonen  1996    205          34.35   
  Uinti Hyvinkää  33.57                 
Eero Tarkiainen  2006    180          35.88   
  Uinti Hyvinkää  35.16                 
Johannes Leisti  2008    159          37.35   
  Hyvinkään Uimaseura  37.04                 
Kasperi Kenttä  2008    147          38.32   
  Hyvinkään Uimaseura  42.55                 
Daniel Mõsko  2008    135          39.44   
  Hyvinkään Uimaseura  38.48                 
Casper Neste  2009    109          42.41   
  Uinti Hyvinkää  41.02                 
Elias Boman  2010    105          42.84   
  Hyvinkään Uimaseura  43.16                 
10  Nicolas Luoma  2010    101          43.48   
  Uinti Hyvinkää  41.93                 
11  Jesper Arvela  2010    101          43.50   
  Hyvinkään Uimaseura  43.71                 
12  Miko Lehto  2009    87          45.63   
  Hyvinkään Uimaseura  47.19                 
13  Lukas Kazak  2010    69          49.29   
  Hyvinkään Uimaseura  45.42                 
 
 
 
Laji 10, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aaro Imppola  2006              DNS   
  Uinti Hyvinkää  1:15.89                 
                     
 
 
 
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lumi-Ellen Luoma  2005    361          36.03   
  Uinti Hyvinkää  33.44                 
Vilja Saarinen  2005    302          38.23   
  Uinti Hyvinkää  36.89                 
Elsa Määttä  2006    285          38.98   
  Hyvinkään Uimaseura  41.15                 
Nella Honkanen  2007    278          39.32   
  Hyvinkään Uimaseura  41.19                 
Janica Nieminen  2005    265          39.95   
  Uinti Hyvinkää  39.73                 
Sonja Tarkiainen  2004    232          41.73   
  Uinti Hyvinkää  41.00                 
Iisa Lavikainen  2006    222          42.37   
  Hyvinkään Uimaseura  43.30                 
Diana Levchenko  2008    179          45.49   
  Hyvinkään Uimaseura  48.24                 
Lumi-Tuulikki Parkkonen  2009    159          47.30   
  Hyvinkään Uimaseura  48.55                 
10  Susanne Elonen  2011    89          57.43   
  Hyvinkään Uimaseura  56.62                 
11  Amanda Kokkinen  2011    76          1:00.59   
  Hyvinkään Uimaseura  59.00                 
 
 
 
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nico Peltonen  2005    331          32.12   
  Hyvinkään Uimaseura  32.91                 
Oiva Koppelmäki  2007    179          39.42   
  Hyvinkään Uimaseura  39.65                 
Lukas Kazak  2010    77          52.19   
  Hyvinkään Uimaseura  54.97                 
Elias Boman  2010    64          55.46   
  Hyvinkään Uimaseura  54.09                 
Miko Lehto  2009    52          59.38   
  Hyvinkään Uimaseura  56.93                 
 
 
 
Laji 13, 25m Vapaauinti Seka, Loppukilpailut 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Arttu Kantinkoski  2006              17.62   
  Uinti Hyvinkää                   
Atte Antinkoski  2009              18.81   
  Uinti Hyvinkää                   
Jerry Malin  2009              20.36   
  Uinti Hyvinkää                   
Maribel Kask  2006              21.03   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Veeti Krivokapic  2005              23.79   
  Uinti Hyvinkää                   
Ilari Mäkelä  2010              23.96   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Axel Kuukkanen  2010              26.64   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Milja Kenttä  2010              40.38   
  Hyvinkään Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.14  Tulostuspäivämäärä  15 helmikuu 2020 
Lisenssinhaltija: Hyvinkään Uimaseura  Tulostusaika  10:43